Turneringsoversigt Kaffebrygning og oprydning, Koldinghus 2018-19 (mandag aften):

År

Måned

Dato

Turnering inkl. kommentarer

Kaffebrygning + oprydning

2018

Sept.

3

Kvalifikation 5x6spil alle mod alle 5 aftener

Peter Nicolaisen – Niels Sterling

10

Kvalifikation 5x6spil alle mod alle 5 aftener

Bente – Hans Carl Nicolaisen

17

Kvalifikation 5x6spil alle mod alle 5 aftener

Britta Bergmann – Jens Falch

24

Kvalifikation 5x6spil alle mod alle 5 aftener

Chr. Thaarup – -Egon Kirkegaard

Okt.

1

Kvalifikation 5x6spil alle mod alle 5 aftener

Dorthe Kristensen – Dorthe Møller

8

Parturn. nr. 1 i 3 rækker m. op og nedr.(1 par)

Frode Schack – Viggo S. Rasmussen

15

Efterårsferie

22

Parturn. nr. 1 i 3 rækker m. op og nedr.(1 par)

Hanne Grau – Kirsten J. Povlsen

29

Parturn. nr. 1 i 3 rækker m. op og nedr.(1 par)

Hanne Junker – Ruth Andersen

Nov.

5

Klubsølv parturnering 26 spil NS og ØV række

Inga Poulsen – Bjarne Poulsen

12

Parturn. nr. 1 i 3 rækker m. op og nedr.(1 par)

Birgit Grau-Jesper Vognsen

19

Parturn. nr. 1 i 3 rækker m. op og nedr.(1 par)

Inger Poulsen – Børge Poulsen

26

Parturn. nr. 1 i 3 rækker m. op og nedr.(1 par)

Irene Johannsen – Anna Ravn

Dec.

3

Parturn. nr. 1 i 3 rækker m. op og nedr.(1 par)

Flemming Nielsen- Claus Østerkjærhus

10

Parturn. nr. 1 i 3 rækker

Hanne Lindorf- Sten Ladekarl

17

Juleafslutning- framelding mulig

Aftales nærmere

2019

Jan.

7

5x6spil alle mod alle 5 aftener ( kval. til part. 2)

Ketty Beirholm – Egon Harders

14

5x6spil alle mod alle 5 aftener ( kval. til part. 2)

Grethe Ibsen- Connie Sørensen

21

5x6spil alle mod alle 5 aftener ( kval. til part. 2)

Anna Asgren-Niels Svenssen

28

5x6spil alle mod alle 5 aftener ( kval. til part. 2)

Louise Hansen- Morten Hansen

Febr.

4

5x6spil alle mod alle 5 aftener ( kval. til part. 2)

Mercedes – John Ohmeyer

11

Vinterferie

18

Parturn. nr. 2 i 3 rækker m. op og nedr.(1 par)

Jens Letort – Knud Letort

25

Parturn. nr. 2 i 3 rækker m. op og nedr.(1 par)

P. Suddergaard-K. Rask Petersen

Marts

4

Parturn. nr. 2 i 3 rækker m. op og nedr.(1 par)

Hanne Lindorf- Sten Ladekarl

11

Parturn. nr. 2 i 3 rækker m. op og nedr.(1 par)

Anders Dybdal-. Karl-Erik Lok

18

Parturn. nr. 2 i 3 rækker m. op og nedr.(1 par)

Anna Mette Grøndal- Jon Larsen

25

Parturn. nr. 2 i 3 rækker m. op og nedr.(1 par)

Dagny Lange- Poul H. Lange

April

1

Parturn. nr. 2 i 3 rækker

Lars – Solveig B. Didrichsen

8

Årsmøde, afslutning, framelding mulig

Efter aftale

15

Påskeferie

22

Påskeferie

29

Top 16

Efter aftale

28/09 2018 /PS Inge Andresen og Ruth Pedersen er fritaget for kaffebrygning