Placeringspoint Lille Slem 9. okt.-4. dec. 2019                
Der spilles i 3 rækker og 2 par rykker op og ned hver uge                
                 
  9.10 23.10 30.10 13.11 20.11 27.11 4.12 1 alt
Leah Thrane-Lisbeth Trane Jacobsen 31 25 30 30 25 27 23 191
Kurt Holm-Knud Erik Hansen 29 21 25 30 21 31 31 188
Jens Riis-Niels Jørgen Korsholm 26 28 30 27 23 29 20 183
Else Kragh Sørensen-Søren Kragh Sørensen 23 31 21 23 29 23 25 175
Knud Meier-Erling Kalhøj 21 28 23 21 27 21 28 169
Ebba Hermansen-Eva Korsholm 26 23 27 17 23 18 19 153
Anna Asgreen-Ulla Mohr 17 20 17 23 19 23 20 139
Sonja Bastrup-Linda Daugaard 19 9 23 25 31 18 12 137
Søren Rosenkrands-Mogens Hamming 15 17 19 11 21 25 28 136
Lise Lykke-Bent Lykke 11 15 21 19 15 13 17 111
Tove I. Andersen-Poul Erik Nielsen 5 15 17 14 17 19 23 110
Else Bertelsen-Peter Hermansen 19 23 19 17 5 9 15 107
Lilli Thomsem-Christian Thaarup 21 17 13 19 19 9 5 103
Ole Daugaard Pedersen-Finn Ballisager 9 11 15 21 17 15 15 103
Svend Erik Jensen-Carl Otto Mastrup 17 7 7 13 13 17 21 95
Mette Høgh Nielsen-Jørn Høgh Nielsen 23 19 9 14 7 3 12 87
Lena Houborg-Egon Kirkegaard 7 9 5 15 9 21 17 83
Gurli Klercke-Bettina Fischer 13 20 11 5 9 15 8 81
Jette hansen-Hanne Thing 15 13 7 10 11 11 7 74
Bengt Burkal-Jens Buhl 9 7 11 7 15 7 12 68
Anne Kok-Aage Kok 3 5 15 9 11 11 12 66
Lone Kleemann-Kirsten Jacobsen 11 13 5 10 3 13 8 63
Ulla Freese-John Freese 7 11 13 7 7 7 9 61
Lise Kalhøj-Ingelise Bøhme 13 5 9 5 13 5 5 55
Inger Gai-Ellen Thun 5 2 1 3 5 5 3 24
Merete Arestrup- Marianne Pedersen 1 2 3 1 1 1 1 10
i alt 396 396 396 396 396 396 396  
                 
Placeringspoint tildeles efter tabellen. Er parrene lige deles point.                
                 
  A-række   B-række   C række      
  nr 1 31 nr 1 23 nr 1 15    
  nr 2 29 nr 2 21 nr 2 13    
  nr 3 27 nr 3 19 nr3 11    
  nr 4 25 nr 4 17 nr 4 9    
  nr 5 23 nr 5 15 nr 5 7    
  nr 6 21 nr 6 13 nr 6 5    
  nr 7 19 nr 7 11 nr 7 3    
  nr 8 17 nr 8 9 nr 8 1    
      nr 9 7        
      nr 10 5